• Nauczanie zdalne.

• Informacja dla rodziców i opiekunów w związku z wprowadzeniem z dniem 26.10.2020r. nauki w systemie zdalnym.

Szanowni Państwo w związku z wprowadzeniem od dnia 26.10.2020r. nauczania w systemie zdalnym dla uczniów klas 4-8. w PSP w Ostrołęce  zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem metod i technik nauczania na odległość. Lekcje odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Do komunikacji nauczyciele będą wykorzystywać platformę edukacyjną   G Suite oraz dostępne komunikatory ZOOM, Messenger, MsTeams oraz poczta elektroniczna ( są to aplikacje sprawdzone, bezpieczne i bezpłatne). Wszystkie niezbędne informacje oraz instrukcje związane z w/w komunikatorami zostaną Państwu wysłane przez wychowawców (nauczycieli) za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów przygotują przedmiotowe systemy oceniania na czas nauki zdalnej oraz zakres wymagań edukacyjnych.

Mając na uwadze doświadczenia z wiosennej pracy od przyszłego tygodnia ( 2 listopada) będziemy chcieli uruchomić konsultacje dla uczniów zgłaszających problemy ze zrozumieniem danego zagadnienia. Konsultacje prowadzone będą w formie indywidualnej pomocy skierowanej bezpośrednio do Ucznia potrzebującego wsparcia, wyjaśnienia omówionego tematu lub doraźnej pomocy.

Obowiązkiem każdego ucznia jest czynny i aktywny udział w zajęciach zaplanowanych na dany dzień. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów wybiorą najefektywniejszy system pracy z daną klasą, możliwości komunikacji on-line oraz zaplecze techniczne jak również możliwości łącz internetowych. Zachęcamy rodziców do komunikowania się z wychowawcami w celu weryfikacji informacji oraz zgłaszaniu problemów technicznych występujących w czasie pracy zdalnej.

Organizując pracę naszej szkoły priorytetem jest bezpieczeństwo i dobro Uczniów, Nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Pragnieniem naszym jest zapewnienie ciągłości procesu kształcenia na wysokim poziomie i jak najszybszy powrót do nauczania stacjonarnego.

Liczymy na Państwa zrozumienie i współpracę pełni nadziei na szybki powrót do normalności.

dyr. Maciej Lidak

• Uwaga!

• W zakładce DLA RODZICÓW - RADA RODZICÓW, znajduje sie aktualny nr konta, na które można wpłacać za ubezpieczenie.

• Szanowni Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice.

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Był on dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy nas wszystkich jesteśmy już na ostatniej prostej - jutro uczniowie odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje.

Przekazuję wyrazy uznania i jestem wdzięczny moim Nauczycielom za poświęcenie, trud, zaangażowanie, kreatywność i profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję również Rodzicom za nieocenione wsparcie i wysiłek włożony w edukację dzieci.

Także Wam, Drodzy Uczniowie, dziękuję za otwartość na nowe metody zdobywania wiedzy oraz zaangażowanie z jakim pracowaliście. Gratuluję Wam wspaniałych wyników w nauce! Jestem z Was wszystkich dumny!

Życzę, aby wakacje pozwoliły na zasłużony odpoczynek od obowiązków oraz regenerację sił.

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji i bądźcie ostrożni. Spotkajmy się we wrześniu zdrowi, pełni radości i energii. Udanych wakacji!

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

Maciej Lidak

• Egzamin klasy VIII

• Kochani ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin klasy VIII

Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech spełnią się Wasze wszystkie oczekiwania i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany i zamierzenia niech się zrealizują.Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i  wiedzę. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

Dyrektor i nauczyciele PSP w Ostrołęce

• 1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka

• Wszystkim dzieciom, małym, średnim i dużym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, sukcesów w szkolr, rozwoju pasji i talentów, beztroskiej zabawy, usmiechu, ciekawych wakacyjnych przygód i beztroskiego dzieciństwa życzą : Dyrektor i Nauczyciele PSP w Ostrołęce

• 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

• Dziś obchodzimy 100 - ną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Pamiętamy o tym wielkim Polaku. W naszej szkole zawsze kultywowaliśmy pamięć Wielkiego Papieża Polaka. Mamy miejsce, w którym składamy kwiaty i zapalamy znicze w rocznice związane z Janem Pawłem II. Kilka lat temu obok szkoły został posadzony dąb "Karol" i ufundowany został pamiątkowy kamień. Dziś nie możemy tam być, ale odwiedzimy to miejsce symbolicznie. Uczniowie klasy III narysowali portrety Ojca Świętego.

• 15 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

• Rodzina jest jak gałęzie drzewa. Wszyscy rośniemy w innych kierunkach, lecz zawsze łączą nas korzenie" Anna H. NiemczynowTe piękne i jakże prawdziwe słowa przesyłamy do domów naszych uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Ma ono na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa i rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie. Dziś, w czasach pandemii, znaczenie rodziny zyskuje na wartości. Rodzina jest ogromnym wsparciem dla naszych uczniów i nas nauczycieli. Chcemy dziś z okazji tego szczególnego dnia przekazać wszystkim rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy dużo zdrowia, ciepła i serdecznych uczuć wzajemnej bliskości, zrozumienia i tolerancji. Wspólnie, w rodzinie, spędzany czas niech pozwoli Wam na zbudowanie nierozerwalnych i najcenniejszych z ludzkich więzi - więzi rodzinnych.