• JEM ZDROWO I KOLOROWO.

• Dnia 16 czerwca odbyły się w Naszej szkole warsztaty kulinarne w ramach programu profilaktycznego " Jem zdrowo i kolorowo". Zajęcia te zostały zorganizowane przez pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce -Panią dietetyk Iwette Majewską- Regulską i Panią pielęgniarkę środowiskową Lidię Kaszewiak. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać zdrowe i kolorowe kanapki. Spróbowały również zdrowych koktajli przygotowanych z warzyw i owoców. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo odżywiać się, aby być zdrowym . Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe medale dla dzielnego uczestnika programu. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Ośrodka Zdrowia w Warce za możliwość skorzystania z tak cennej lekcji żywieniowej. Zapraszamy ponownie.

• WYCIECZKA KLASY 2

• Wycieczka, a może tylko wspólne, klasowe wyjście? Takie spędzanie czasu, to okazja do integracji klasy i ogromne możliwości do obserwacji dla wychowawcy. Wspólnie przemierzyliśmy ścieżkę dydaktyczną w parku na Winiarach i tę nową, piękną, która wiedzie wzdłuż Pilicy. Bawiliśmy się wyśmienicie. Wszyscy mieli wspaniałe humory. Odwiedziliśmy plażę nad rzeką i nowy plac zabaw. A lody dostarczyły nam trochę ochłody, w ten upalny czerwcowy dzień. Odwiedziliśmy też, na wareckim rynku, patrona naszej szkoły hetmana Stefana Czarnieckiego. Wracaliśmy do domu trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

• BEZPIECZNE WAKACJE 2023

• Wakacje powinny być radosne, ale również bezpieczne. Pamięta o tym nasza Pani dzielnicowa, która przyjechała do szkoły i przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego letniego wypoczynku oraz prawidłowego korzystania z mediów społecznościowych. Dzieci mogły też usiąść za kierownicą samochodu policyjnego. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

• DZIEŃ OTWARTY W ZAKŁADZIE KYNOLOGII POLICYJNEJ W SUŁKOWICACH

• 6 czerwca 2023r. uczniowie klas 0a,0b i I - III udali się na wycieczkę pociągiem do Sułkowic na Dzień Otwarty Zakładu Kynologii Policyjnej.

Dzieci obejrzały pokaz umiejętności psów tropiących, które pełnią w swojej pracy wiele funkcji. Psy asystują policjantom w pracy patrolowej, chronią życie swojego opiekuna i własne, poprzez zatrzymywanie groźnych przestępców. Uczniowie zobaczyli pracę węchową czworonożnych funkcjonariuszy, ćwiczenia z posłuszeństwa ogólnego, wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz pokonywania przeszkód. Dużą atrakcją imprezy był pokaz policji konnej oraz lądowanie i start policyjnego śmigłowca S70i Black Hawk. Uczniowie mogli zapoznać się również z wyposażeniem funkcjonariuszy. Na stanowiskach dostępnych do zwiedzania, można było obejrzeć broń oraz mundury. Dużą uwagę przyciągnęły także motocykle i samochody policyjne. Wyprawa do Sułkowic była bardzo udana. Dopisała pogoda, a wizyta w Zakładzie Kynologii Policyjnej dostarczyła wszystkim dużo ciekawych wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom.