• BEZPIECZNE FERIE

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 9 lutego odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Dzielnicową Miasta i Gminy Warka st. post. Moniką Zawadzką dla uczniów kl. 0-III. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz, ze pod numerem alarmowym uzyskają potrzebną pomoc. Dzielnicowa omówiła rownież zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz w kontaktach z nieznajomym "Nie ufaj ...", "Nie wierz..." "Nie rozmawiaj ..." Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Dzieci były bardzo zaangażowane w rozwiązywanie zagadek, uważnie słuchały opowiadania oraz nauczyły się wierszyka o numerze alarmowym Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe breloki/opaski oraz ulotkę dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii. Wychowawczynie w imieniu swoich klas odebrały dyplomy za aktywny udział uczniów w trakcie zajęć przygotowane przez Policjantów z Wareckiego Komisariatu Policji.