• Akcja "Zbiórka elektrośmieci"

• Do końca kwietnia można dostarczać elektrośmieci (zużyte baterie, pralki, itp.) do budynku PSP w Ostrołęce, podpisując przyniesione rzeczy (imię, nazwisko, liczba kg) lub dostarczając na piśmie info do pokoju nauczycielskiego. Duże sprzęty będą prawdopodobnie składowane na zewnątrz, więc prosimy o dostarczanie ich pod koniec kwietnia. Na uczniów czekają punkty dodatnie z zachowania, a nasza szkoła będzie mogła wymienić zdobyte za każdy kilogram sprzętu punkty na na atrakcyjne materiały i pomoce dydaktyczne. Zachęcamy do udziału w akcji!!!

• WITAJ WIOSNO 2023

• 21 marca świętujemy pierwszy dzień wiosny. Już tradycyjnie uczniowie klas przedszkolnych i I - III postanowili uczcić ten dzień w ciekawy sposób. W tym roku imprezę rozpoczął wiosenny pokaz mody. Okazało się, że wielu naszych uczniów, to wspaniali modele i modelki, pięknie prezentowali się na wybiegu. Wręczone zostały też dyplomy za udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim oraz odbyła się prezentacja grupy małych wędrowców, którzy reprezentowali naszą szkołę w XXXVII Rajdzie Pieszym "Witaj Wiosno". Uczniowie prezentowali również swoje talenty wokalne, taneczne, sportowe, konstruktorskie oraz wiedzę o kontynentach i kosmosie. Każda klasa przygotowała też marzannę - symbol odchodzącej zimy. Na boisku szkolnym dzieci upiekły sobie kiełbaski, a następnie spaliły marzanny. "Marzanno, marzanno ty zimowa panno w ogniu cię spalamy, bo wiosnę witamy" - wykrzykiwały dzieci z radością, o wszyscy czekamy na nadejście wiosny i ciepłe promienie słońca. 21 marca, oprócz pięknej okoliczności pierwszego dnia wiosny, przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to data nieprzypadkowa - zestawienie tych licz (21) odnosi się do trisomii 21, pary chromosomów, czyli biologicznego podłoża występowania cech, składających się na model rozwoju określany jako zespół Downa. Dzień ten nazywany jest też Dniem Kolorowej Skarpetki. "Święto" obchodzone jest na całym świecie od 2006 r. i jest uznawane za wyraz wsparcia osób z zespołem Downa i akceptacji dla ich odmienności. Grupa naszych uczniów postanowiła również włączyć się w obchody tego dnia. Dzieci założyły kolorowe skarpetki. To była mała lekcja tolerancji, bo "Inny nie znaczy gorszy". Dzień 21 marca był bardzo udany i dostarczył wszystkim wielu ciekawych wrażeń. Było super.

• XXXVII RAJD PIESZY "WITAJ WIOSNO"

• "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy" - pod takim hasłem wyruszyliśmy na trasę XXXVII Rajdu Pieszego "Witaj Wiosno". Drużyna z naszej szkoły liczyła 24 młodych wędrowców, którzy pod opieką Pani Agnieszki Jaworskiej i Joli Sikorowskiej postanowili pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dobrze się przygotowaliśmy. Niemal każdy z naszych młodych turystów przygotował kukłę marzanny, symbol odchodzącej zimy. Spotkaliśmy się na parkingu przy ul. Polnej, a następnie ulicami Warki powędrowaliśmy na Rynek. Tam czekała Pani Teresa Knyzio, Wiceburmistrz Warki. Tradycyjnie złożyła turystom życzenia i obdarowała nas cukierkami. Potem wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę, której celem był plac Klubu Żołnierzy Rezerwy, gdzie czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała, impreza była bardzo udana. Zachęcamy do wspólnego wędrowania i udziału w innych rajdach organizowanych przez Oddział PTTK w Warce. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XXXVII Rajdu "Witaj Wiosno" serdecznie dziękujemy.

• Ciastka, pączki i faworki ...

• Od Juniora do Seniora, czyli miedzypokoleniowa integracja w PSP OSTROŁĘKA To już szkolna tradycja! Wspólnie z Klubem Seniora Złota Reneta i rodzicami nasi uczniowie piekli ciastka, smażyli pączki i faworki. Niezwykła atmosfera sprawiła, że ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pyszne słodkości

• BEZPIECZNE FERIE

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 9 lutego odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Dzielnicową Miasta i Gminy Warka st. post. Moniką Zawadzką dla uczniów kl. 0-III. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz, ze pod numerem alarmowym uzyskają potrzebną pomoc. Dzielnicowa omówiła rownież zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz w kontaktach z nieznajomym "Nie ufaj ...", "Nie wierz..." "Nie rozmawiaj ..." Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Dzieci były bardzo zaangażowane w rozwiązywanie zagadek, uważnie słuchały opowiadania oraz nauczyły się wierszyka o numerze alarmowym Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe breloki/opaski oraz ulotkę dotyczącą bezpieczeństwa podczas ferii. Wychowawczynie w imieniu swoich klas odebrały dyplomy za aktywny udział uczniów w trakcie zajęć przygotowane przez Policjantów z Wareckiego Komisariatu Policji.

• Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

•  Akcja Ubrania do oddania dla Malwinki Godlewskiej zakończona. Zawiezione zostały też korki plastikowe na leczenie Krzysia Motylka, jednak akcja zbiórki korków w naszej szkole trwa cały czas. Szkolne Koło Wolontariatu