• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Starszaki pracując w zespole, wykorzystując pastele olejne, przygotowały duży plakat upamiętniający ten dzień. Maluchy pokolorowany misia. Oto efekty ich pracy.

• Rola dorosłego w kontekście przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży.

• "Rola dorosłego w kontekście przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży" to temat kolejnego spotkania dla rodziców w ramach Kampania 19 dni i. Tym razem prelegentką była asp. szt. Ewelina Kozdruj z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Powiatowej Komendy Policja Grójec . Pani podzieliła się swoją niesamowitą, fachową wiedzą dotyczącą przemocy, zaniedbywania i cyberprzemocy (flaming, sexting, child grooming, cyberprześladowanie) oraz pomogła znaleźć odpowiedzi na najczęściej nurtujące rodziców pytania tj na co zwrócić uwagę, kiedy i jak reagować? Gdzie szukać pomocy? Jak chronić swoje dzieci? Niezwykle ważne spotkanie!

Dziękujemy asp.szt Ewelinie Kozdruj oraz @Policja Grójec za wspieranie naszych działań wychowawczych i profilaktycznych oraz efektywną współpracę.

• Warsztaty dla rodziców.

• W czasie pierwszych 19 dni listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców.

Pan Piotr Tubelewicz Centrum Działań Profilaktycznych rozmawiał z rodzicami między innymi o wyrażaniu nieprzyjemnych emocji, stawianiu granic oraz o przemocy. Rodzic, który rozmawia, jest dostępny chroni swoje dziecko.

Radość ze spotkania, wzajemne wsparcie i niekończące się rozmowy... To ważne, aby mieć taką możliwość ale również, aby być otwartym na takie doświadczenia.

Dziękujemy Panu Piotrowi oraz Rodzicom za miłe spotkanie, za poświęcony czas i autentyczne zaangażowanie!

Kampania 19 dni

• Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczytość przygotowali uczniowie klasy 3, którzy pięknie recytowali i śpiewali pieśni legionowe. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• Korowód Wszystkich Świętych w PSP w Ostrołęce

•         1 listopada co roku w Polsce obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Wszyscy katolicy udają się           w tym dniu na groby swoich bliskich zmarłych, gdzie zapalają znicze oraz zostawiają kwiaty i wieńce. Modlą się równie za ich dusze, prosząc o ich rychłe pójście do nieba.

W naszej szkole po raz pierwszy postanowiliśmy uczcić ten dzień, organizując korowód Wszystkich Świętych. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w tą akcję, przebierając się za swojego świętego patrona bądź innego świętego. Efektem starań naszych uczniów i rodziców były przepiękne stroje, które cieszyły oczy nauczycieli i wychowawców. Ponieważ w akcji wzięła udział większość uczniów naszej szkoły, planujemy powtórzyć ją za rok, do czego zachęcamy już dziś.

• Warsztaty

• Emocje, granice, komunikacja, przemoc- tematy poruszane na warsztatach z Panem Piotrem Tubelewiczem @Centrum Działań Profilaktycznych. Warsztaty ważne i potrzebne! Umiejętne wyrażanie w sposób akceptowalny swojej złości (tak, tak złości- pamiętajmy, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne, ale nie mogą one krzywdzić innych!), stawianie granic oraz styl w jaki się komunikujemy to podstawowe i konieczne umiejętności do budowania pozytywnych relacji wolnych od agresji i przemocy oraz potrzebne do wzajemnego zrozumienia. Dodatkowo kolejny raz uczniowie klas starszych rozmawiali o cyberprzemocy, o tym jak reagować i jak się przed nią ustrzec. Dziękujemy Panie Piotrze za ogromne zaangażowanie, pełen profesjonalizm i serce włożone w spotkanie

# Centrum Działań Profilaktycznych#19dni@kampania19dni#10sekund

• #Kampania 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży.

• Cisza tu... można by pomyśleć, że w naszej szkole nic się nie dzieje ... nie dajcie się zwieść dzieje się i to bardzo dużo pomarańczowego dobra

Powoli będziemy nadrabiać zaległe relacje z @Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Zaczniemy od spotkania oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 z Dzielnicową Miasta i Gminy Warka.

Dziękujemy Pani Monice za to, że zawsze kiedy jest taka potrzeba możemy liczyć na jej wiedzę i doświadczenie.

"Dzięki takim  ludziom wiemy, że gdybyśmy potrzebowali pomocy to zawsze możemy na nich liczyć. Oni są po naszej stronie i zawsze nam pomogą. Przecież tak jak my noszą pomarańczową wstążkę " - dzieci