• Misja szkoły

• Jesteśmy szkołą podstawową o ponad 85 - letniej tradycji.
          • Swoje działania opieramy na takich wartociach jak: uczciwość, mądrość, wolność oraz na ideach, które niesie patron szkoły Stefan Czarniecki.
          • Szanujemy uczucia religijne uczniów, kształtujemy ucznia tolerancyjnego i wrażliwego.
          • Zapewniamy ciekawą ofertę edukacyjną umożliwiającą zdobycie rzetelnej wiedzy i umiejetności potrzebnych na dalszych etapach kształcenia.
          • Ułatwiamy uczniom i nauczycielom korzystanie z dorobku nauki i techniki umożliwiając im dostęp do Internetu i wideoteki.
          • Pracujemy w kilkunastoosobowych zespołach, co umożliwia indywidualizację procesu nauczania.
          • Pomagamy rozwijać indywidualne zainteresowania.
          • Gwarantujemy poczucie bezpieczeństwa w dobrze wyposażonym gmachu szkoły i jej otoczeniu.
          •  Pełnimy rolę kulturotwórczą w środowisku kształtując wrażliwość estetyczną poprzez promocję działań twórczych uczniów na otwartych imprezach oraz umożliwiając im uczestnictwo w kulturze regionalnej i ogólnopolskiej.
          • Współpracujemy na zasadach partnerstwa z uczniami, rodzicami i władzami samorządowymi w trosce o właściwą realizację zadań wynikajacych z szeroko pojętego interesu społecznego.